NIERUCHOMOŚCI-ZAKUP DOMU

adwokatyadminNieruchomościLeave a Comment

Zamiast szukać w Internecie najtańszych opłat prawnych, wybierz adwokata zalecanego przez rodzinę, znajomego , lub współpracownika .
Zgodnie z danymi Citizens Advice Bureau  (Biuro Porad Obywatelkich), każdego roku ponad trzy miliony osób pada ofiarami oszustw , tracąc setki , a czasem tysiące funtów.
Ale jak rozpoznać fałszywe towary lub usługi ?

Stacja BBC w serii “Fake Britain” opisuje na co należy zwrócić uwagę.
 Fałszywy adwokat
Nick Christophi padł ofiarą fałszywego adwokata.
Nick Christophi z Hertfordshire złożył ofertę L 735,000 aby zakupić rodzinny dom marzeń .

Oferta Nick’a została zaakceptowana, a jego adwokat ściśle współpracował z firmą reprezentującą właściciela domu . Firma ta została stworzona przez oszustów , którzy oszukali właściela domu , Nick’a i jego adwokata .
Nick i jego rodzina przeniosła się do domu, ale później okazało się, że po sfinalizowaniu zakupu jego pieniądze zostały wysłane na posiadany przez oszustów rachunek bankowy.

Od tego czasu Nick odzyskał dwie trzecie z L 735,000 skradzione przez oszustów, ale stracił dom.
Prawnik David Robinson jestek ekspertem w sprawie oszustw w nieruchomości, a oto jego porady, jeśli myślisz o zakupie domu :
Sprawdź nazwę firmy adwokackiej lub adwokata, z którego usług korzysta sprzedający. Zapytaj się osobiście i nie daj się spławić.
Możesz użyć “ Lawyer checker “ do przeprowadzenia dalszej kontrolii.
Wybierz prawnika polecanego przez rodzinę, znajomego lub współpracownika.

Nie szukaj w internecie adwokata oferującego najtańsze opłaty prawne. Zakup domu to duża transakcja więc lepiej poświęcić trochę więcej czasu i pieniędzy, ale w zamian uzyskać spokój umysłu.

Artykuł z BBC NEWS
http://www.bbc.co.uk/consumer/27308731

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *